مهدی زمان زاده در هفته نامه پرگار نوشت:
تحلیل اشتباه بی بی سی از بحران آب یزد و مسئله جبر جغرافیایی
بحران دلار را می‌توان یک‌شبه و با یک دستور کنترل کرد، اما حل بحران آب کار یک شب و یک دستور و یک نفر نیست و عزمی ملی می‌طلبد. آیا این عزم وجود دارد؟
دلار زبان دارد، آب ندارد!
اعلام کاهش 86 درصدی بارندگی ها در خاتم در سال آبی جاری، تنها بخشی از عمق فاجعه ای است که زیرساخت های اقتصادی شهرستان و بویژه بخش کشاورزی را تهدید می کند.
خاتم در چنگ خشکسالی
معاون استانداری :
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با بیان لزوم کاهش مصرف آب فضای سبز، تاکید کرد: شهرداری ها باید برنامه سالانه خود را در این ارتباط به استانداری ارائه و از فضای تبلیغاتی شهر برای اطلاع رسانی به مردم استفاده کنند.
آب مصرفی فضای سبز در یزد کاهش یابد
در خشکسالی پیش‌رو چه‌کنیم که آب جیره‌بندی نشود؟ | ۹۷ درصد مساحت ایران درگیر خشکسالی
۹۷ از پی ۹۶ آمد؛ سال خشک، سال خشک‌تر
مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد، با اشاره به این‌که درحال حاضر یک هزارو 420 هکتار سطح زیر کشت گلخانه‌ای استان یزد است، گفت: حرکت در راستای توسعه تولیدات گلخانه‌ای بهترین‌راه برای افزایش بهره‌وری از منابع آبی موجود است.
توسعه تولیدات گلخانه‌ای مستلزم افزایش بهره‌وری از منابع آبی است
معاون استانداری :
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد از جریان دوباره انتقال آب از کوهرنگ به استان خبر داد و گفت: یزدی ها به شدت نیازمند آب انتقالی خارج از استان برای مصرف بهداشت و شرب هستند.
آب انتقالی به استان یزد برای شرب و بهداشت مردم است
در حالی به روزهای آخر سال نزدیک می شویم که بحران خشکسالی و کم بارانی در مرکز ایران و از جمله استان یزد، همچنان ساز ناسازگاری می زند.
کاهش 79 درصدی بارش ها در یزد و لزوم صرفه جویی در مصرف آب

Page Generated in 0/0475 sec