مدیرعامل منابع اب ایران:
مدیرعامل شرکت منابع اب ایران درسفربه استان سیستان وبلوچستان درجلسه ای باحضورمدیران وکارکنان اب منطقه ای استان درزاهدان شرکت کرد،
طرح تعادل بخشی ازاولویتهای اصلی بخش اب کشور است
مدیریت بحران آب برای تحقق اقتصاد مقاومتی
وقتی در مورد صیانت از آب و تغییر کشت متناسب با اقلیم صحبت می شود، منظور این نیست که بخش کشاورزی کشور ما کوچک شود زیرا بخش زیادی از اشتغال و امنیت غذایی ما به این حوزه وابسته است؛ بلکه منظور اتخاذ تصمیم بهینه برای نوع محصول کشت شده در یک منطقه و استفاده بهینه از آب‌های آبی به جای آب‌های سبز است.
دومین تهدید بزرگ اقتصادهای جهان بحران آب است/ مدیریت بهینه منابع آبی در کشاورزی، اولویت جلوگیری از بحران
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: با توجه به اینکه 92 درصد مصرف آب کشور در حوزه کشاورزی است، لذا نیازمند انتخاب الگوی کشت بهینه با دیدگاه آب مجازی هستیم که تاکنون نیز توجه زیادی به این مساله نشده است.
آمار وزارت نیرو درباره مصرف آب کشاورزی قابل مناقشه نیست
شهرستانهای مختلف استان یزد از زمانهای دور هر یک به تولید و پرورش محصولی خاص در استان شهرت داشته اند به عنوان نمونه، خرمای بافق، پسته و زعفران بهاباد، زردآلوی نوبرانه ابرکوه، انار مهریز، گندم و انگور خاتم و .... برای خود نه تنها شهرت ملی بلکه در مواردی شهرت جهانی داشته اند.
خشکسالی‌ها کشاورزی یزد را برباد می‌دهد/آب حرف اول و آخر در یزد
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اعلام اینکه همچنان از ۳۰۰ هزار چاه غیرمجاز در کشور با خروجی آب ۲۰ هزار میلیارد مترمکعب، استفاده می شود، راه جبران ۱۱۵ میلیارد مترمکعب ذخایر استراتژیک آبی کشور را مسدودن کردن چاه های غیرمجاز اعلام کرد.
راهکار وزارت کشاورزی برای جبران ذخایر استراتژیک سفره های آب زیرزمینی
هاشمی‌رفسنجانی:
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت باید برای تمام طرح‌هایی که مصرف آب را کاهش و درآمدهای کشاورزی را افزایش می‌دهد، وام‌های ارزان قیمت در اختیار کشاورزان بگذارد.
دولت برای کاهش مصرف آب وام‌های ارزان قیمت به کشاورزان بدهد
بررسی طرحی به منظور رایگان شدن مصرف آب در تولید برخی محصولات استراتژیک کشاورزی فردا با حضور مسئولانی از وزارت نیرو در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم انجام می گیرد.
آب رایگان برای محصولات استراتژیک کشاورزی
معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: باید از کشت‌های غرقابی محصولات کشاورزی خداحافظی کنیم.
خداحافظی با کشت‌های غرق‌آبی/ پیشگیری از خروج آب‌های مرزی
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: کاشت و توسعه محصول زعفران علاوه بر ارزش افزوده آن یکی از راههای مبارزه با بحران آبی و خشکسالی است .
توسعه کشت زعفران از راههای مبارزه با بحران آبی و خشکسالی است
معصومه ابتکار:
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: نیازمند یک انقلاب در کشاوزی و بسیج عمومی برای کاهش مصرف میزان آب هستیم و بدون مشارکت مردم این امر امکان پذیر نیست.
نیازمند یک انقلاب در کشاورزی و بسیج عمومی برای کاهش مصرف آب هستیم

Page Generated in 0/1464 sec