عکس؛
پدیده خطرناک نشست زمین در رستاق میبد در استان یزد به دلیل از بین رفتن سفره های آب زیرزمینی در عکس مشخص است
نشست عجیب زمین در میبد یزد به دلیل بی آبی
مدیر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد با اشاره به موقعیت دشت های ممنوعه بحرانی و آزاد استان یزد گفت : از 19 دشت موجود استان یزد ، سطح آب 14 دشت در حال افت بوده که معادل سه چهارم دشت های موجود استان است.
سطح آب سه چهارم دشت های استان یزد در حال افت است
طبق آمار موجود ، بارندگی در سال آبی جاری( از مهر94 تا 10 خرداد 95) نسبت به مدت مشابه سال قبل و میانگین دوره آماری در تمام شهرستان های استان کاهش نشان می دهد.
چهارمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان یزد تشکیل شد
بعد از تخریب خط لوله آب؛
به دنبال بروز خساراتی در خط انتقال آب به استان یزد در محدوده شرق استان اصفهان، رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در مذاکره تلفنی با وزیر کشور، با ابراز تاسف و نگرانی از ورود خسارت به خط انتقال آب این استان، تامین امنیت این خط را خواستار شد.
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد، تلفنی از وزیر کشور گلایه کرد
معاون استاندار:
معاون امور عمرانی استاندار یزد گفت : آب اولویت اول استان است و عمده اعتبارات استانی برای این امر اختصاص یافته است .
آب اولویت اول مسئولان استان یزد است
افت شدید آبهای زیرزمینی بر اثر استمرار خشکسالی و برداشت بی رویه ، این روزها زنگ خطر بحران بی آبی در شهرستان ابرکوه استان یزد با اقلیم گرم و خشک را بصدا درآورده است .
زنگ خطر بحران بی آبی در ابرکوه
به همراه عکس
مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها از سال ۹۲ با تشکیل کارگروهی، تحقیقات خود را در زمینه جنبه های علمی بکارگیری پهپاد در تعدیل آب و هوا آغاز کرد.
نخستین پرواز تست پهپاد باروری ابرها در یزد با موفقیت انجام شد
یک مقام مسئول در اصفهان تایید کرد:
کشاورزان اگر می‌خواهند به خواسته‌های خود برسند باید مطالباتشان را به‌صورت منطقی دنبال کنند چراکه با این حرکات وضعیت استان اصفهان را در کشور ضعیف‌تر می‌کنند.
کاهش فشار آب یزد/تخریب آب انتقالی یزد از سوی کشاورزان اصفهانی اشتباه محض بود
مدیریت بحران آب برای تحقق اقتصاد مقاومتی
وقتی در مورد صیانت از آب و تغییر کشت متناسب با اقلیم صحبت می شود، منظور این نیست که بخش کشاورزی کشور ما کوچک شود زیرا بخش زیادی از اشتغال و امنیت غذایی ما به این حوزه وابسته است؛ بلکه منظور اتخاذ تصمیم بهینه برای نوع محصول کشت شده در یک منطقه و استفاده بهینه از آب‌های آبی به جای آب‌های سبز است.
دومین تهدید بزرگ اقتصادهای جهان بحران آب است/ مدیریت بهینه منابع آبی در کشاورزی، اولویت جلوگیری از بحران
معاون وزیر نیرو با تاکید بر اینکه فرونشست زمین در اثر برداشت‌های بی‌رویه در کل کشور قابل مشاهده است، گفت: بسیاری از تالاب‌ها و رودخانه‌ها خشک شده است.
زنگ خطر نابودی ذخایر آب/ نوبت خشکی رودخانه‌ها رسید

Page Generated in 0/0099 sec