استاندار یزد مطرح کرد:
ششمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه سازگاری با کم آبی استان یزد، روز سه شنبه 23 بهمن ماه با حضور استاندار یزد ، معاون امور عمرانی استاندار، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد و اعضای کارگروه سازگاری با کم آبی در محل استانداری یزد برگزار شد.
ضرورت اصلاح ذهنیت مردم در خصوص کم کاری مسئولین استان در حوزه آب
رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد می گوید: سرانه تولید محصولات کشاورزی استان به ازای هر نفر 297 کیلوگرم و در کشور 170 کیلوگرم است که این میزان 2 برابر مصرف داخلی است که با آب مجازی تولید می شود.
تولید بخش کشاورزی یزد با آب مجازی 2 برابر جمعیت آن است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: میزان مصرف آب کشاورزی یزد از ۱.۵ میلیارد مترمکعب به ۹۱۸ میلیون مترمکعب رسیده و این رقم باید ۴۰ درصد دیگر نیز کاهش پیدا کند.
مصرف آب کشاورزی یزد از ۱.۵ میلیارد به ۹۱۸ میلیون مترمکعب رسید
استاندار یزد:
استاندار یزد افت جدی منابع آبی استان را چالشی جدی دانست و گفت‌: ساماندهی چالش‌های مربوط به آب استان یزد نیازمند حمایت مسئولان عالی کشور است.
رفع چالش آب یزد نیازمند حمایت مسئولان کشوری است
در بیست و سومین کمیته تخصصی آب مطرح شد: متوسط بارندگی استان یزد در سال جاری ۱۵ میلی متر است و در ماههای پیش رو نیز بارش قابل توجهی نخواهیم داشت.
متوسط بارندگی استان یزد در سال جاری ۱۵ میلی متر است
تفاهم نامه همکاری های مشترک میان موزه ملی آب چین و موزه آب یزد در شهر هانگژوی چین و در محل موزه ملی آب به امضای نماینده شرکت آب منطقه ای یزد و مسئول این موزه رسید.
انعقاد تفاهم نامه همکاری موزه ملی آب چین و موزه آب یزد
مدیر حفاظت آب منطقه‌ای یزد در جمع بهره‌برداران خاتم:
مدیر حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای یزد با اشاره به طبیعت خشک و کویری یزد خواستار اهتمام همکان به مدیریت و مصرف بهینه منابع آب موجود برای تداوم و بقای زندگی در استان شد.
صرفه‌جویی در آب برای تداوم زندگی لازم و ضروری است
رویه عملی برخورد با تصرفات غیرمجاز بستر رودخانه ها و نحوه تصمیم گیری در کمیسیون ماده 3 تعیین شد.
تعیین رویه عملی برخورد با تصرفات غیرمجاز رودخانه ها
مدیرعامل آب منطقه‌ای یزد تاکید کرد:
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد گفت: همه تلاش نسل امروز باید معطوف به این باشد که با استفاده از روش گذشتگان، میراث آنها را حفظ کرده و به شیوه آنها در بهره‌وری آب عمل کنند.
ضرورت استفاده از شیوه پیشینیان یزد در بهره‌وری آب

Page Generated in 0/1231 sec