معاون استاندار:
معاون امور عمرانی استاندار یزد گفت : آب اولویت اول استان است و عمده اعتبارات استانی برای این امر اختصاص یافته است .
آب اولویت اول مسئولان استان یزد است
یک مقام مسئول در اصفهان تایید کرد:
کشاورزان اگر می‌خواهند به خواسته‌های خود برسند باید مطالباتشان را به‌صورت منطقی دنبال کنند چراکه با این حرکات وضعیت استان اصفهان را در کشور ضعیف‌تر می‌کنند.
کاهش فشار آب یزد/تخریب آب انتقالی یزد از سوی کشاورزان اصفهانی اشتباه محض بود
روزنامه اطلاعات در صفحه گزارش بحران خشکسالی در ایران را مورد بررسی قرار داده است.
ماهی ام؛ قانع به قطره ای آب!
تابستان امسال در ایران به‌لحاظ وقوع پدیده‌های اقلیمی فصل منحصربه‌فردی بود. در این فصل هم توفان‌ها و بارش‌های سیل‌آسای عجیب در برخی استان‌ها رخ داد و هم یکی از گرم‌ترین روزهای تاریخ زمین در بندر ماهشهر به ثبت رسید.
اوضاع آب و هوا خراب است
قائم مقام وزیر نیرو :
قائم مقام وزیر نیرو با تشریح دلایل تغییر تعرفه‌ها در بخش آب و برق، گفت: برای حمایت از طبقات ضعیف درآمدی، شناسایی طبقات مختلف مصرفی از ویلانشین، تابستان نشین تا مناطق محروم از طریق قبوض قابل انجام است.
چرا قرار است قیمت آب گران شود؟
مدیر مرکز توسعه فناوری آب:
آثار و ابعاد بحران فراگیر آب در اطرافمان را روز به روز بیشتر مشاهده می کنیم. رسانه ها، تابلوهای تبلیغاتی، ایستگاه های اتوبوس و مترو، کتاب های درسی، پیامکهای تبلیغی و... همه و همه از لزوم مصرف بهینه و خطری که از ناحیه بی آبی با آن مواجهیم سخن می گویند. اما به راستی ریشه های این بحران را در کجا باید جستجو کرد؟ آیا جهت درستی را در مسیر مواجه با این معضل در پیش گرفته ایم؟
ریشه بحران آب کجاست؟
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستائی یزددر گفتگوبا یزدبی آبی:
سالهاست که استان یزد با پدیده ای به نام خشکسالی دست وپنجه نرم می کند واین امر نه تنها خسارات زیادی به بخشهای مختلف این استان وارد کرده، بلکه مناطق روستایی را با مشکلات عدیده ای در زمینه تامین آب شرب سالم وبهداشتی مواجه کرده است .
305 روستای استان بی آب است/ روستاهای یزد در تب بی آبی می سوزد
معاون محیط طبیعی اداره کل محیط زیست استان یزد:
هرساله با گرم تر شدن هوا، عرض اندام خشکسالی نیز بیش از پیش می شود و علاوه بر آنکه می توانیم تاثیرات مخرب اجتماعی آن را در جای جای استان شاهد باشیم، تأثیرات مخرب زیست محیطی آن را نیز می توان نظاره گر بود. حال آنکهخشکسالی به ذاته رویدادی خزنده است و به یکباره اثرات تخریبی خود را بروز نمی دهد، بلکه به مرور زمان و با تاثیرات نامحسوس و غیر مستقیم بر دیگر عوامل حیاتی کره خاکی تاثیر گذار است؛ از جمله این تأثیرات، کاهش پوشش گیاهی است.
تخریب پوشش گیاهی به دلیل بی آبی؛ بحران آینده استان یزد
استاندار یزد:
استاندار یزد گفت: قریب 15 سال است که تصفیه خانه فاضلاب شهر یزد مورد بهره برداری قرار گرفته ولی تا کنون هیچ اقدام موثر و عملی در جهت استفاده بهینه از پساب این فاضلاب در استان صورت نگرفته است و این سرمایه عظیم در این استان کویری و بی آب در حال هدر رفتن است.
حتی یک قطره آب در استان یزد نباید هدر رود

Page Generated in 0/0863 sec