رییس کل دادگستری یزد:
نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد گفت: با توجه به شرایط حساس و بحرانی آب در استان یزد، مدیریت پساب و اجرای طرح های بازچرخانی آب در استان باید با جدیت و اهتمام ویژه دنبال شود .
مدیریت پساب و بازچرخانی آب با جدیت دنبال شود
صادقیان:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد ضمن قدردانی از مردم استان برای صرفه جویی و مدیریت مصرف آب و استفاده از ابزارهای نوین آبیاری از جبران افت آب زیرزمینی و چاه‌های کشاورزی در برخی از دشت‌های یزد از یک متر به ۲۰ سانتی متر خبر داد .
جبران افت آب چاه‌ها‌ی یزد از یک متر به ۲۰ سانتی‌متر
در شورای حفاظت از منابع آب؛
برنامه عملیاتی احیاء و تعادل بخشی دشت های استان یزد با رویکرد فعالیت های بین بخشی و مشارکت مردمی، در شورای حفاظت از منابع آب به تصویب رسید.
برنامه عملیاتی احیاء و تعادل بخشی دشت های استان یزد به تصویب رسید
شهردار حمیدیا با اشاره به ضرورت جداسازی آب شرب از آب مورد استفاده در آبیاری فضای سبز، گفت: اجرای طرح‌های آبیاری قطره‌ای فضای سبز، جایگزینی چمن‌های مصنوعی به جای طبیعی و بهره‌گیری از گیاهان کم‌ابخواه را از دیگر طرح‌های شهرداری برای مدیریت منابع آبی ذکر کرد.
اعمال شرایط کم‌آبی بر فضای سبز شهر حمیدیا
لازمه حفظ منابع آب:
فرماندار بافق گفت:حفظ ذخائر آبی در شهرستان باید به صورتی باشد تا به سفره‌های آب زیر زمینی خسارت وارد نشود.
اجرای طرح های احیا و تعادل بخشی سفره های آب زیر زمینی
نشست مشترک شرکت آب منطقه‌ای و فرماندهان نیروی انتظامی استان پیرامون اهمیت موضوع احیاء و تعادل‌بخشی منابع زیرزمینی آبی به همت جهاددانشگاهی یزد برگزار شد.
فرماندهان انتظامی یزد با طرح احیاء و تعادل‌بخشی منابع آبی آشنا شدند
طهماسبی:
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد، گفت: با توجه به خشکسالی‌های چند سال گذشته موضوع مقاوم‌سازی زیرساخت‌های تامین آب آشامیدنی از اولویت‌های اصلی پدافند غیرعامل استان است .
پایداری و مقاوم‌سازی زیرساخت‌های تامین آب شرب اولویت پدافند غیرعامل است
جلسه مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد با حضور معاون پشتیبانی و منابع انسانی شرکت مهندسی آبفای کشور به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
مجمع عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی یزد برگزار شد
کارگاه بین‌المللی «آب و شهر: سیستم‌های آبی و ساختارهای شهری» با همکاری دانشگاه یزد و دانشکده بل ویل فرانسه با حضور بیش از ۳۰ محقق برجسته بین‌المللی در دانشگاه یزد آغاز به کار کرد.
هم‌اندیشی 30 محقق بین‌المللی حوزه آب و شهر در دانشگاه یزد
مدیرکل هواشناسی یزد:
مدیرکل هواشناسی یزد گفت: سازمان هواشناسی در راستای کاربردی نمودن آمار و اطلاعات هواشناسی تهک را راه‌اندازی کرده است.
لزوم استناد کشاورزان به اطلاعات مرکز خشکسالی هواشناسی

Page Generated in 0/0065 sec