شناسه خبر: 11500 منتشر شده در مورخ: 1398/01/08 ساعت: 18:30 گروه: آب و خشکسالی
تداوم بارندگی‌های یزد در هفته دوم تعطیلات نوروزی
مدیرکل هواشناسی استان یزد خبر داد:

تداوم بارندگی‌های یزد در هفته دوم تعطیلات نوروزی

مدیرکل هواشناسی استان یزد از تداوم بارندگی‌های یزد در هفته دوم تعطیلات نوروزی خبر داد.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیرضا برهانی، در نشست خبری مدیران دستگاه‌های خدمات رسان در زمان وقوع بحران اظهار داشت: از چهار روز قبل در مورد سامانه بارشی در نقاط مختلف استان به رسانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط اطلاع رسانی صورت گرفته است.

 
مدیرکل هواشناسی استان یزد عنوان کرد: در حال حاضر ۸۰ ایستگاه در ۸۰ نقطه استان پدیده‌های جوی را ثبت می‌کنند که ۶۰ مورد آن فقط باران سنج هستند.
 
وی تصریح کرد: تا قبل از بارندگی‌های سال جدید، ۱۳ درصد و حدود ۱۰ میلی‌متر مکعب کمبود بارش وجود داشت که با بارش‌های اخیر این کمبود جبران شده است.
 
برهانی ادامه داد: پیش بینی می‌شود این بارش‌ها تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ادامه داشته باشد.
 
مدیرکل هواشناسی استان یزد با اشاره به تغییرات اقلیمی خاطرنشان کرد: با وقوع این تغییرات، بارش‌هایی که صورت می‌گیرد با شدت همراه هستند.
 
وی بیان کرد: استان یزد دوره ۱۱ ساله خشکسالی را تجربه کرده و رفع اثرات خشکسالی با بارندگی در یک سال ممکن نیست مگر آنکه تر سالی به مدت ۱۱ سال تداوم داشته باشد.
 
برهانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سامانه بارشی در روزهای آینده تاکید کرد: از هشت فروردین تا صبح روز ۹ فروردین ماه همچنین از ۱۱ فروردین تا ۱۳ فروردین ماه شاهد بارندگی در استان یزد خواهیم بود.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0491 sec