شناسه خبر: 11488 منتشر شده در مورخ: 1397/12/17 ساعت: 12:12 گروه: آب و محیط زیست
کلید خوردن طرح «رودبان» در راستای پاکسازی بستر رودخانه ها در استان یزد

کلید خوردن طرح «رودبان» در راستای پاکسازی بستر رودخانه ها در استان یزد

صبح روز دوشنبه 13 اسفند 97 با حضور مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد و فرماندار شهرستان تفت و با همکاری شهرستان های تفت و مهریز طرح «رودبان» به منظور پاکسازی و تمیز سازی بستر رودخانه ها از زباله و نخاله با مشارکت مردم کلید خورد.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیمدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد در مراسم کلید خوردن طرح رودبان اظهار داشت: این طرح به‌منظور پاکسازی و حفاظت کیفی از رودخانه‌ها، ساماندهی، رفع تصرفات، جلوگیری از برداشت بیش‌ازحد مصالح رودخانه‌ای، همکاری در آزادسازی مسیر رودخانه‌ها، همکاری در طرح‌های گردشگری، کنترل کیفیت آب و اندازه‌گیری ارتفاع آب رودخانه ها آغاز شده است.

همچنین این طرح با هدف احیاء، بازسازی و آماده‌سازی رودخانه‌ها جهت صیانت از طبیعت با مشارکت مردم، زباله‌ها و مصالح ریخته شده در بستر رودخانه‌ها و سیلاب‌ها را پاک‌سازی می نماید.

محمد مهدی جوادیان زاده با اشاره به اینکه طول رودخانه‌های استان بیش از ٢٨٠٠ کیلومتر است اعلام داشت جهت هرگونه ساخت و ساز و یا خرید ملک در حریم رودخانه‌ها حتماً از آب منطقه‌ای استعلام گرفته شود تا ضمن رعایت حریم رودخانه‌ها مشکلی جهت ساخت و سازها نیز پیش نیاید.

وی در ادامه افزود: جهت اجرای این طرح نیاز به فرهنگ‌سازی تو سط رسانه های جمعی داریم که صداوسیما با پخش فعالیت رودبان‌ها و مطبوعات با انعکاس این طرح می‌تواند نقش مهمی در این فرهنگ سازی را ایفا نمایند.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش نزولات جوی در سال جاری نسبت به سال قبل، نیازمند توجه بیشتر به پاک‌سازی مسیر رودخانه‌ها و حفظ و حراست از آنان به‌عنوان یک موجود زنده خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:شرکت سهامی آب منطقه ای

کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0536 sec