شناسه خبر: 11487 منتشر شده در مورخ: 1397/12/17 ساعت: 12:09 گروه: آب و محیط زیست
تعادل بخشی؛ تنها راه نجات منابع آب‌های زیرزمینی
مدیر عامل آب منطقه ای یزد:

تعادل بخشی؛ تنها راه نجات منابع آب‌های زیرزمینی

نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خاتم، با حضور محمدمهدی جوادیان زاده مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد و دیگر اعضای شورا در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیمحمدمهدی جوادیان زاده در نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خاتم اظهار داشت: بحث آب، بهره‌وری آب و اصول مدیریت صحیح آب از مباحثی هستند که آن را در تمام جلسات گوشزد می‌کنیم زیرا حیات حوزه کشاورزی و صنعت وابسته به آب است و اگر آب نباشد زندگی هم وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل آب منطقه‌ای افزود: چهل درصد جمعیت خاتم در روستا زندگی می‌کنند و این بیانگر پایداری کشاورزی در این منطقه است.

وی در مورد خاموشی و کنترل آب چاه‌ها اظهار داشت: بر روی 45‌% از چاه‌های هرات کنتور نصب شده است و با تأمین منابع و تسهیلات برای کشاورزان در آینده 100% این چاه‌ها با کنتور کنترل خواهند شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: تنها راه نجات آب ، اجرای طرح تعادل بخشی منابع آب است سطح چاه‌های یزد سالیانه 77 سانتی‌متر افت دارد، این افت در هرات سالیانه 50 سانتی‌متر، در مروست 55 و در ابرکوه 89 سانتی‌متر است.

جوادیان زاده در خصوص کاهش و افت منابع آب و عدم تخصیص آب به کشاورزی اظهار داشت اولویت ما  اختصاص آب به کشت گلخانه‌ای می‌باشد.

وی در پایان اظهار داشت: متأسفانه در شهر هرات افت سطح آب‌های زیرزمینی و عدم جایگزینی آن باعث عدم تخصیص آب به گلخانه‌های این شهر شده است.

لازم به ذکر است در ادامه جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خاتم هر یک از اعضا به بیان پیشنهادات و نظرات خود پرداختند که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

 

 

منبع:شرکت سهامی آب منطقه ای

کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0503 sec