شناسه خبر: 11449 منتشر شده در مورخ: 1397/11/10 ساعت: 09:11 گروه: آب و محیط زیست
رفع چالش آب یزد نیازمند حمایت مسئولان کشوری است
استاندار یزد:

رفع چالش آب یزد نیازمند حمایت مسئولان کشوری است

استاندار یزد افت جدی منابع آبی استان را چالشی جدی دانست و گفت‌: ساماندهی چالش‌های مربوط به آب استان یزد نیازمند حمایت مسئولان عالی کشور است.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبی«محمدعلی طالبی» در نشست شورای اداری استان که با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، فرصت بسیار مناسبی برای تبیین دستاوردهای انقلاب دانست و اظهار کرد: بازخوانی آرمان‌های اصیل انقلاب برای نسل جوان ضروری است.

 
وی وحدت حول محور منافع ملی و مردم و همچنین وحدت در مقابل دشمنان را دو ویژگی بسیار مهم در انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود:‌ بزرگترین سرمایه استان یزد سرمایه انسانی است که از دیرباز برخوردار از علما و مجاهدان بزرگی در سطح ملی و بین‌المللی بوده و تا به امروز که شخصیت‌های بزرگی به عنوان سرمایه‌های اجتماعی خود دارد .
 
استاندار یزد گفت: یزد در بخش صنعت و معدن هم جزو چند استان برتر هستیم و در بحث کشاورزی هم علی‌رغم مشکلاتی که در بحث آب و هوا داریم در برخی محصولات به ویژه محصولات کم آب‌خواه رتبه‌های برتر کشوری را داریم .
 
طالبی ادامه داد: در بخش علمی، استان یزد جزو بهترین استان‌ها به لحاظ نسبت دانشجو و حضور دانشجویان است و تعدد بسیار زیاد مراکز علمی و دانشگاهی با نزدیک به 100 هزار دانشجو این استان را به عنوان یک استان خاص در حوزه علمی قرار تبدیل کرده است .
 
وی با بیان این که یزد در بحث پزشکی به عنوان یکی از قطب‌های اصلی کشور محسوب می‌شود تصریح کرد: با وجود تمام این شرایط و ظرفیت‌های بسیار خوبی که در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی که یزد دارد، چالش‌هایی هم داریم که مهمترین آن کمبود منابع آب است .
 
طالبی با اشاره به اینکه طرح‌های مختلفی در بحث مدیریت مصرف آب در استان یزد در حال اجراست افزود: در حال حاضر با افت شدید منابع آب و کاهش شدید آب در بخش شرب و کشاورزی روبه‌رو شده‌ایم و شرایط بحرانی را در این حوزه تجربه می‌کنیم .
 
استاندار یزد با بیان این که طرح‌هایی هم در بحث انتقال آب وجود دارد که برای اجرای آن نیازمند حمایت کشوری از استان یزد هستیم گفت: در حوزه اشتغال هم این استان با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستیم .
 
وی با اشاره به این که استان یزد جزو سه استان با کمترین میزان اشتغال روبه‌رو بوده گفت: الان متاسفانه میزان بیکاری در استان یزد از میانگین کشور بالاتر است و با وجودی که جدیدترین آمار نشان دهنده بهبود وضعیت است ولی هنوز بیکاری در استان بالا است .
 
طالبی از وجود چالش‌هایی در حوزه‌های توسعه و محیط زیست در استان یزد خبر داد و افزود: در حوزه امنیت به حمدالله مدیریت بسیار خوبی در حوزه‌های امنیتی یزد اعمال شده و یکی از بهترین شاخص‌های امنیت در کشور را داریم ولی چالش‌های اساسی هم داریم که نیازمند حمایت و کمک دولت را داریم .
 
استاندار یزد خاطرنشان کرد: بحث امنیت کویر مرکزی ایران یکی از این موضوعات است و علی‌رغم ظرفیت‌های بسیار بالایی که در کویر مرکزی ایران قرار دارد، چالش‌ها و تهدیدهایی هم هست که باید به آن توجه لازم صورت گیرد .
 
 
منبع:ایسنایزد
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0481 sec