شناسه خبر: 11251 منتشر شده در مورخ: 1397/05/08 ساعت: 18:24 گروه: آب و محیط زیست
رویکرد هنر در آگاهی بخشی و تغییر سلیقه مردم در مصرف آب اهمیت بخش است
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد:

رویکرد هنر در آگاهی بخشی و تغییر سلیقه مردم در مصرف آب اهمیت بخش است

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در نمایشگاه شب مهر آب یزد با تاکید بر اهمیت رویکرد هنر در آگاهی بخشی مردم؛ بیان داشت: با زبان هنر می توان تاکید بیشتری بر بی آبی یزد داشت.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیمحمود دهقان هراتی در گفت و گو با خبرنگار یزد بی آب در مراسم و نمایشگاه شب مهر آب یزد که در مجاورت آب انبار رستم گیو برگزار شد؛ بیان داشت: به واسطه اهمیت توجه مردم به کارکرد آب و اسفاده درست از آن تاکنون ابزارها و بیان های مختلفی به این مهم اشاره کرده اند. 

وی در ادامه افزود: در راستای بیان کمبود آب، اهمیت و نحوه صحیح استفاده از آن، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد به دنبال بیان هنری می باشد که بتواند این مهم را در اذعان عمومی تحقق بخشد؛ هرچند مردم شریف استان یزد اهمیت موضوع آب را می دانند اما با زبان هنر می توان تاکید بیشتری بر این مهم داشت.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد برگزاری ایده ها، طرح های هنری و پرفورمنس آرت در مجاورت آب انبار رستم دیو را از برنامه های این اداره کل در نمایشگاه شب مهر آب یزد عنوان کرد.
دهقان هراتی رویکرد هنر در آگاهی بخشی و تغییر سلیقه مردم را اهمیت بخش دانست و تصریح کرد: این تغییر رویکرد در موضوع آب اهمیت بیشتری دارد و هنر می تواند فارغ از جنبه های نصیحت گونه و شعاری مخاطب را با اهمیت این موضوع مواجه کند. 
این مقام مسئول در ادامه اضافه کرد: با زبان هنر مردم می توانند به صورت عملیاتی با مسئله کم آبی روبرو شوند و شاهد فعالیتی میدانی باشند که تاثیر بیشتری نیز دارد.
 
 
 
 
منبع:بی آبی
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0482 sec