شناسه خبر: 11212 منتشر شده در مورخ: 1397/04/16 ساعت: 12:48 گروه: آب و کشاورزی
تجهیز چاه‌های کشاورزی یزد به کنتور هوشمند تا پایان سال
صرفه جویی در آب کشاورزی ضرورت است؛

تجهیز چاه‌های کشاورزی یزد به کنتور هوشمند تا پایان سال

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد: برای کاهش 426 میلیون مترمکعب برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی یزد تا پایان امسال تمام چاه‌های کشاورزی استان یزد به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیآقای محسن صادقیان گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های لازم برای کاهش 426 میلیون مترمکعب برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی یزد  تا پایان امسال تمام چاه‌های کشاورزی استان یزد به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد افزود: از ابتدای امسال با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته، به صورت هفتگی کارگروه سازگاری با کم آبی با حضور مسئولان مرتبط استان برگزار می‌شود که نسبت به شرایط حاد کنونی ایده‌ها و نظرات خود را ارائه می‌کنند .
وی گفت : طبق برنامه‌ریزی‌هایی که در کارگروه سازگاری با کم آبی استان برای جهاد کشاورزی داشتیم، این سازمان موظف شده که تا سال 1400، 426 میلیون متر مکعب برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی استان کاهش دهد که اگر به خوبی و به‌درستی انجام گیرد تا سال 1400 دیگر شاهد افت آب زیرزمینی در استان یزد نخواهیم بود .
صادقیان اشاره کرد : این برنامه چهار ساله به یک طرح تبدیل شده که هر ساله نیز کنترل می‌شوند که بتوانیم با شاخصه‌هایی که تعریف کردیم در بازه‌های زمانی خاص به اهداف مورد نظر در بخش‌های مختلف دست یابیم و طرح‌هایی که در حال اجرا است به چه شکلی درآمده و آیا با طرح و برنامه‌ای که تعریف شده هم خوانی دارد یا خیر .
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0500 sec