شناسه خبر: 10933 منتشر شده در مورخ: 1396/12/04 ساعت: 14:04 گروه: آب و توسعه
تامین آب شرب روستای «کشاری»

تامین آب شرب روستای «کشاری»

تصفیه خانه آب شرب بهداشتی روستای «کشاری» شهرستان «سرباز» سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیهمانگونه که در خبرها اعلام شد در یکی از روز های تیرماه سال 1395 پسری  10 ساله به نام علیرضا بزرگزاده توسط تمساح پوزه کوتاه (گاندو) مورد حمله قرار گرفت و جان سپرد. با توجه ب‍ه خشکسالی‌های اخیر و طوفان‌های شن زندگی مردم این روستا و روستاهای اطراف این مناطق تحت تحت‌الشعاع کمبود شدید آب قرار گرفته است.


مردمان این روستا و روستاهای اطراف برای برداشت آب از برکه ای که زیستگاه تمساح پوزه کوتاه (گاندو)است  هر روز مسافت طولانی را طی نموده و هنگام برداشت آب گاهاٌ مورد حمله تمساح قرار می گیرند و در نهایت آبی گل آلود و نا سالم برای آشامیدن تهیه می کنند.

 پس از این اتفاق در حاشیه اختتامیه بیست و چهارمین همایش ارگانهای دریایی که با حضور همه ارگانهای دریایی در اواخر سال 95 در تهران برگزار گردید شرایط نامساعد آب شرب و مشکلات مردمان این مناطق توسط خانم دکتر پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی مطرح گردید ایشان در آن جلسه خواستار کمک ارگانهای دریایی برای بهبود وضعیت تامین آب شرب به روستاهای فوق الذکر شدند

در این نشست دکتر محمد سعیدی رپیس هیت مدیره و مدیر عامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای انجام فعالیتهای اجتماعی شرکت هزینه های تامین آب شرب این روستا را تقبل هزینه و اعلام آمادگی نموند.

در راستای اعلام آمادگی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران  معاونت محیط زیست دریایی بعنوان نقش هماهنگ کننده با مسئولان طی جلسات متعددی با استاندار و فرمانداران و مسئولان محلی، در نهایت کلنگ اجرای این پروژه توسط سرکار خانم دکتر فرشچی معاون محیط زیست دریایی زده شد و پروژه به سرعت شروع بکار نمود و درنهایت در زمان کمتر از 6 ماه به بهره برداری  و افتتاح رسید.

علی صانعی طراح و مدیر اجرایی پروژه بیان نمود:  این تصفیه خانه قابلیت تولید آب شرب بهداشتی با ظرفیت  روزانه ۱/۵ متر مکعب آب سالم و بهداشتی با استفاده از تکنولوژی عایق نانو پلی اتیلن و با روش ایرانی ابداعی جریکو برای ۱۷۰ خانواررا فراهم می آورد.

در ادامه این مراسم علیرضا تقوی معاون پشتیبانی و سرمایه انسانی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه تصفیه خانه آب شرب بهداشتی روستای کشاری با صرف هزینه ای بالغ  بر چهل میلیارد ریال  احداث شده است وی بهترین روش ممکن را برای ساخت و اجرای این پروژه بیان نمود و اعلام کردند اجرای وظایف اجتماعی  یکی از اهداف شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است ایشان فرمودند ان شاء الله بزودی شاهد باشیم که در تمام کشور مشکلات مشابه به همت تمامی افراد رفع گردد. در ادامه سخنرانی ایشان از اینکه معاونت محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست بانی و مسبب اجرای این پروژه شدند تشکر و قدر دانی کردند.

حمید الدین یوسفی فرماندار شهرستان سرباز با بیان اینکه مردمان این مناطق  که در نقطه صفر مرزی زندگی میکنند هیچ وقت این هدیه که در سالگرد انقلاب اسلامی به آنها داده شده از یاد نخواهند برد ایشان از سرکار خانم دکتر فرشچی که چندین بار برای اجرای این پروژه به این مناطق سفر کردند تشکر و قدردانی نموده و از شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و تمام کسانی که این هدیه را برای آنان ارمغان آورده اند تشکر نمودند

در این آیین پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با دلسوزانه توصیف کردن اجرای این پروژه از سوی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران  خاطر نشان کرد: همه کسانی که در اجرای این پروژه تصفیه خانه در این روستای کمک کرده اند در واقع وظیفه انسانی و ملی خود را انجام دادند.

وی پروژه تصفیه خانه آب روستای کشاری را پروژه ای در راستای تقویت پیوند ملی ایرانیان دانست و از جناب محمد سعیدی مدیر عامل شرکت کشتیرانی جمهورای اسلامی ایران معاونین ایشان جناب مهندس تقوی و جناب دکتر غنجی معاون روابط عمومی این شرکت و فرماندار و نیز نیروهای امنیتی و انتظامی و اهالی این روستا و روستاهای اطراف تشکر و قدردانی نمودند.

ایشان همچنین با خانواده علیرضا بزرگزاده که در طی حادثه فرزند دلبندشان توسط تمساح پوزه کوتاه (گاندو) جان خود را از دست داده بود ابراز همدردی نمودند.

شایان ذکر است این پروژه توسط خانم دکتر فرشچی معاون محیط زیست دریایی -معاونین شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران – شرکت ملی نفتکش ایران- فرماندار شهرستان سرباز و نمایندگان نهادها – بخشدار و مسوولین و بزرگان محلی و مردم روستای کشاری و اطراف در سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی  افتتاح گردید و مدیریت و مسوولیت نگهداری این تصفیه خانه به یکی از جوانان آن روستا سپرده شد.

 

منبع:سازمان حفاظت محیط زیست
 

کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0510 sec