شناسه خبر: 10856 منتشر شده در مورخ: 1395/09/09 ساعت: 08:06 گروه: آب و محیط زیست
افزایش تراز دریاچه ارومیه طی سال زراعی جاری

افزایش تراز دریاچه ارومیه طی سال زراعی جاری

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی از افزایش تراز دریاچه ارومیه طی سال زراعی جاری خبر داد.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبی کیومرث دانشجو در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به آخرین وضعیت بارندگی در استان، اظهار داشت: وضعیت بارندگی استان آذربایجان غربی از ابتدای سال زراعی جاری از اول مهر 95 تا 6 آذرماه 95 بوده که در این خصوص ارتفاع کل ریزش‌های جوی 40.4 میلی‌متر گزارش شده است.

 
وی با اشاره به تغییرات نسبت به میانگین درازمدت، تصریح کرد: در سال زراعی جاری نسبت به میانگین درازمدت شاهد کاهش 42 درصدی بارش‌ها هستیم.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی تغییرات نسبت به سال آبی گذشته را مورد اشاره قرار داد و اذعان داشت: میزان بارش در سال زراعی جاری نسبت به سال زراعی گذشته 65 درصد کاهش یافته است.
 
وی حجم بارش بدون احتساب دریاچه ارومیه را 1.52 میلیارد مترمکعب اعلام کرد و گفت: تراز دریاچه ارومیه در روز پنجم آذرماه سال جاری یک هزار و 270.46 گزارش شده است.
 
دانشجو با بیان اینکه تراز دریاچه در روز مشابه سال آبی گذشته یک هزار و 270.13 متر گزارش شده است، ادامه داد: در این زمینه شاهد هستیم که امسال تراز آبی دریاچه ارومیه افزایش یافته است.
 
مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان غربی تراز دریاچه ارومیه را در یکم مهر ماه مورد اشاره قرار داد و گفت: در نخستین روز سال آبی امسال تراز دریاچه ارومیه یک هزار و 270.54 بود که میزان در مدت زمان مشابه سال گذشته یک هزار و 270.08 بود.
 
وی تراز اکولوژیکی دریاچه ارومیه را یک هزار و 274.10 متر اعلام کرد و اظهار داشت: در ابتدای سال زراعی جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته در تراز دریاچه ارومیه شاهد افزایش ٣٤ سانتی‌متری بودیم.
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0269 sec